Tuby co2

Posiadamy w ofercie wiele tub laserowych co2.

Prowadzimy obsługę serwisową w zakresie wymiany tuby na terenie całego kraju. Cena usługi to tylko 200zł netto.

Dzięki temu jesteś pewien, że wymiana zostanie przeprowadzona pomyślnie. Ustawimy całą optykę i zrobimy testy.

 

 

 

W większości laserowych tub Co2 woda wpływa do tuby od dołu tj. od strony dodatniej elektrody (czerwony przewód zasilający). Woda napełnia tubę od dołu ku górze i wypływa z powrotem do zbiornika lub chłodnicy górnym odprowadzeniem przy lustrze znajdującym się przy czarnym przewodzie powrotnym poprzez amperomierz do masy  maszyny lub zasilacza.
Należy korzystać z wody demineralizowanej i kontrolować jej temperaturę podczas pracy plotera. Nie powinna ona przekraczać 30 stopni Celsjusza. Rekomendowana temperatura pracy zalecana przez producenta tub laserowych Co2 wynosi od 18 do 27 stopni C. Przekraczanie tego zakresu ma istotny wpływ na szybkie zużycie tuby. Zalecane jest stosowanie specjalnej chłodnicy z pomiarem  temperatury i kontroli przepływu wody. Wydłuża to pracę lampy i likwiduje uciążliwości kontrolne. Uruchomienie tuby przu bardzo niskiej temperaturze może spowodować jej pęknięcie wynikające z różnicy temperatury wody i i szybkiego podgrzania szkła wewnątrz lampy. Dlatego bezpiecznie jest podgrzanie wody do temperatury około 18 C.

UWAGA!
Podczas wymiany tuby proszę pamiętać, iż kilkanaście minut po jej wyłączeniu w tubie znajduje się ładunek elektryczny, który w przypadku kontaktu ze skórą powoduje przeskok iskry.
Tuba zasilana jest napięciem 30KW, dlatego wymianę powinny przeprowadzać osoby o odpowiedniej wiedzy i wykształceniu technicznym.